6 důvodů, proč byste měli přejít z inkoustového tisku na laserové gravírování

Znáte ten pocit v obchodě, když na bochníku chleba, který se chystáte koupit, nemůžete najít datum spotřeby?

Může být vytištěno na plastovém obalu, ale inkoust byl během přepravy setřen. Možná to bylo vytištěno na plastovém pekařském štítku, který uzavírá pytel, ale inkoust byl rozmazaný, když prodavač položil bochník na polici. Nebo je inkoust příliš horký… nebo příliš studený.

Jako spotřebitelé víme, že nečitelné informace na obalech našich potravin jsou frustrující. A všichni víme, že s chlebem to není žádný velký problém. Nejhorší, co se může stát, je, že si koupíme bochník, který plesniví rychleji, než jsme předpokládali.

Ale teď si představte, že nemůžete přečíst pokyny k vašemu život zachraňujícímu léku na předpis. To je něco úplně jiného. Pokud je inkoust rozmazaný nebo nečitelný, je to vážné.

Pro některé povrchy a v některých aplikacích je inkoustová tiskárna nejlepší volbou. Například na látku nebo vlákno má inkoustový tisk smysl. A v minulosti byl inkoustový tisk dobrou (a někdy jedinou) volbou pro řadu podobných povrchů. Ale ty dny jsou pryč. Problém, jak to vidíme, je v tom, že příliš mnoho výrobců dnes nadále používá inkoustový tisk v situacích, kdy je to nerozumné, nebo ještě hůř: nebezpečné. Laserové značení je dnes nejlepší možností pro značení léčiv, spotřebního baleného zboží, etiket na potraviny, pekařských tabulí a mnoho dalšího.

Zde je několik důvodů, proč:

1. Sledovatelnost

navždy Permanentní laserové značky jsou snadněji čitelné skenery a fotoaparáty než inkoust. Pokud se vyskytne problém s produktem a je potřeba stažení z trhu, laserová značka je nejspolehlivější způsob, jak položku vysledovat.

2. Přesnost uvedena jako příklad

Označení malého povrchu laserem je jednoduché, ale pokus o použití inkoustové tiskárny na malém povrchu povede k nečitelné, malé šmouhy.

3. Méně drahé a řízené náklady

Spotřební materiál jako inkoust stojí peníze. Naproti tomu lasery nevyžadují žádné variabilní náklady. Inkoustové tiskárny mají také značné nároky na údržbu. Hlavy se ucpávají. Inkoust se hromadí. To je prostoj, který si výrobce nemůže dovolit. Je nutná každodenní údržba. Na druhou stranu lasery jsou v podstatě bezúdržbové. Obecně stačí otřít čočku a okolní povrchy přibližně jednou za měsíc!

4. Snížené environmentální riziko

Inkoust představuje nebezpečí pro životní prostředí. Na federální, státní a místní úrovni existují specifická pravidla a předpisy týkající se způsobu, jakým jej musí výrobce zlikvidovat. Vylévání inkoustu do dřezu není možné. Proč neeliminovat odpad úplně pomocí laseru?

5. Vlastnosti odolné proti neoprávněné manipulaci

Svět je plný odporných lidí. Když jeden z nich uvidí šanci vydělat nějaké peníze změnou nebo odstraněním data expirace na produktu, udělá to. Nebo vytisknou falešné informace o podřadných padělaných produktech. Inkoustové značky se snadno mění. Laserové značky jsou skutečně nesmazatelné a téměř nemožné je změnit.

6. Je mnohem tvrdší

Laserové značky vydrží extrémní prostředí. Uvnitř lidského těla, 40 000 nad zemí, v hořlavých motorech a v drsných přírodních živlech, laserové značky odolají prostředí, kde by inkoustové stopy jednoduše zmizely.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..