Jak laserem označit zakřivený, válcový nebo vícerovinný díl


Pro výrobu permanentních značek nejvyšší kvality musí být laserové značkovací systémy zaměřeny na konkrétní bod. Pokud je vaše část plochá, bude značení snadné. Pokud má však váš díl křivku, úhel nebo více rovin, budete muset změnit zaostření laseru.

Existují tři možnosti označení nepravidelných částí:

  • Zaostření můžete změnit ručně změřením vzdálenosti mezi laserem a součástí. Poté ručně upravte zaostření.
  • Můžete použít programovatelný nástrojový sloup v ose Z, který lze naprogramovat tak, aby se v případě potřeby automaticky pohyboval.
  • Pomocí optiky můžete změnit zaostření za běhu.

Zatímco první dvě možnosti vytvoří trvalou značku, vyžadují čas a úsilí k dosažení kvality. Nejlepší a nejrychlejší metodou je použití optiky. Mechanický pohyb čočky uvnitř laserové dutiny se mění podle parametrů součásti.

Jak funguje optika s proměnným ohniskem

S optikou s proměnným ohniskem využívá laser unikátní čočku, která mění ohniskovou vzdálenost neuvěřitelnou rychlostí. To umožňuje markeru okamžitě označit nepravidelné povrchy. U jiných metod dochází ke zpoždění, protože laser musí přestat označovat, aby se díl přesunul do další ohniskové roviny. Ale s proměnným ohniskem laser pokračuje ve značení bez zpoždění mezi ohniskovými body.

Co je Vari-Z™?

Telesis Technologies vyrábí řadu proprietárních variabilních čoček pro laserové značkovací systémy s názvem Vari-Z™. Technologie zabudovaná do těchto laserů má ohniskový rozsah až ±78 mm. To jim dává neuvěřitelný rozsah pro značení více rovin, tvarovaných a válcových dílů. A to bez pohybu laseru a velmi minimální prodlevy v nastavení objektivu. Ve skutečnosti bude doba cyklu při použití Vari-Z velmi blízká době cyklu, pokud by označoval rovnou rovinu. A protože není potřeba hýbat laserem nebo dílem, eliminuje to opotřebované palety a přípravky na výrobní lince.

Automatické ostření pro váš laser

Při spárování se systémem AutoFocus může laser Vari-Z™ automaticky upravit laser tak, aby našel ohnisko dílu. To umožňuje označit díly více velikostí bez pohybu laseru. S AutoFocus, pokaždé, když laser obdrží příkaz k tisku, senzor změří vzdálenost k dílu. Poté systém Vari-Z™ upraví zaostření objektivu. S Telesis Vari-Z™ a AutoFocus si můžete být jisti, že budete mít pokaždé perfektně zaostřenou značku!

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..