Jak označovat elektronické součástky laserem

Použití laserového značkovacího systému k označování elektroniky

Výrobci obvykle potřebují označovat elektronické součásti různými informacemi. Předměty jsou často velmi jemné a malé, vyžadují zvláštní péči a specifické vybavení. Laserové značkovací systémy jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout trvalého označení na silikonu, plastu, kovu a dalších materiálech. Elektronické součástky používají velmi širokou škálu materiálů od vysokoteplotních plastů po většinu kovů. Lasery mohou pokrýt celou tuto škálu materiálů a mohou poskytnout řadu různých značek v závislosti na nastavení a typu laseru.

Laser je lepší než značení INJEKTEM

Inkoustové značení je dočasné, chaotické a zastaralé. Laserové gravírování/označování je trvalé, čisté a moderní. Další výhodou používání laserů je, že můžete eliminovat použití drahého spotřebního materiálu, který inkoustová tiskárna vyžaduje – jako je inkoustový spotřební materiál. Systémy laserového značení jsou také speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám průmyslu. V elektronickém průmyslu jsou systémy ultrafialového laserového značení preferovaným vybavením, protože mohou aplikovat značku bez jakéhokoli tepla, čímž chrání integritu součásti. UV laser můžete použít na desky plošných spojů (PCB), kde se laserová značka stává dokonce odolnou vůči pájce.

Typy označení, které mohou lasery vytvořit

Elektronika může vyžadovat 2D datamatrixové kódy, firemní loga, montážní informace, pokyny pro zákazníky nebo jiné údaje. Každá z těchto značek můžete dosáhnout použitím laserového popisovacího systému. Často můžete tyto značky aplikovat při velmi vysokých rychlostech, což vede k rychlé produkci. Některé další typy značení zahrnují:

  • Vysoce detailní schémata, která poskytují jasné pokyny pro uživatele
  • Neuvěřitelně malé mikroznačky do nejmenších součástkách (s inkoustem by to nebylo možné)
  • Přesné indikační značky pro přesné umístění – na plochém dílu nebo po obvodu zaobleného dílu
  • Dokonce si označte izolaci kabelu za pohybu, pokud je vyrábíte

Zaveďte kontrolu kvality nové generace.

Označení každého dílu umožňuje kontrolu kvality a sledovatelnost vašich produktů. S lasery můžete označovat díly bez fyzického kontaktu, bez narušení povrchu a s maximální přesností. Telesis lasery mají přesnost, která je dostatečně přesná, aby označila celou paletu dílů – pokaždé na přesném místě.

Další výhody používání laserů

Laserové značení poskytuje ve srovnání s inkoustovým značením levné značení šetrné k životnímu prostředí. Laser je v mnoha případech rychlejší, kvalitnější, přesnější, nabízí více možností a může se v krátké době vrátit investice.
Experti na trvalé značení a zpětnou identifikaci

Telesis Technologies poskytuje nejlepší řešení v oboru pro veškeré elektrické značení. S řadou laserových doplňků, které mohou označit jakýkoli materiál a mohou nabídnout výkonné ultra hluboké značení současně s jemným značením za studena. Telesis je váš partner.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..