Jak snížit chyby ve vašem výrobním procesu pomocí automatického značení dílů

Problém a řešení

Všechny výrobní závody se zabývají snižováním problémů ve výrobě způsobené lidským faktorem. Snížení chyb je velmi vysokou prioritou. Výrobci mohou těmto chybám předejít zvýšení kontroly kvality. Ale lepším řešením je využít proprietární software společnosti Telesis Merlin®. S Merlinem mohou výrobci zabudovat QC a QA přímo do výrobního procesu.

Nová vylepšení umožňují instalaci kamer uvnitř krytu laseru nebo externí připojení k objektivu. Kombinace technologie vidění a laserového značení do jediné stanice šetří čas, peníze a prostor. To znamená, že kontroloři mohou okamžitě najít chyby a mohou zabránit dalším chybám, které by měly být zastaveny a opraveny.

Pozice značení

circular-arc-text-laser-mark

Circular-arc-text-laser-mark Merlin® laserový programovací software vezme obraz z kamery a inteligentně najde zadaný parametr. Software pak značku pokaždé perfektně zarovná, aniž by k tomu potřeboval přípravek nebo zásah člověka. Tento proces může hledat kruh, obdélník, hranu nebo čáru. Pokročilý polohovací nástroj najde vaši součást a zarovná značku, i když není správně zarovnána. Software využívá algoritmus, který najde zadaný klíčový objekt kruhu, obdélníku, hrany nebo čáry. Poté umístí značku na místo, které je od této klávesy posunuto pokaždé v jakékoli orientaci. Část Detekce

Část detekce

Dalším nástrojem kamrového systému je pixelový nástroj. Tento nástroj vyhledává sadu obrazových bodů a může tyto informace použít k určení, zda je součást přítomna, není zarovnaná, nebo ji lze dokonce použít k načtení konkrétního partprogramu. Když Merlin najde chybu, může nasměrovat laserový paprsek, aby se zastavil, pozastavil pro seřízení, vynechal sériové číslo, načetl jiný vzor nebo jakoukoli jinou operaci, která je naprogramována v softwarovém vzoru.

laser-marker-tool

Řešení Telesis Technologies laser-marker-tool

Společnost Telesis nainstalovala polohování kamer a detekci dílů pro mnoho zákazníků. Spolehlivé záznamy společnosti o snižování zmetkovitosti způsobené lidskou chybou a problémy s kvalitou jsou v tomto odvětví jedinečné. Investice do laserového značkovače Telesis s automatickým polohováním značky nejenže zajistí vyšší výnosy a vyšší kvalitu, ale zákazníkovi dostane nejlepší možné služby. Zákazníci důvěřují Telesis Technologies.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..