Jak umístit sériová čísla, grafiku a loga na střelné zbraně při splnění vládních nařízení

Každý, kdo viděl střelnou zbraň, si všimne množství značek na ní. Některé z nich mohou být pro dekorativní účely nebo mohou sloužit k identifikaci zbraně. Ale Spojené státy vyžadují většinu těchto označení pro výrobu a prodej zbraní.

Existuje několik způsobů, jak vytvořit trvalé značky na zbrani. Většina výrobců používá k výrobě těchto prvků kombinaci metod. Bureau of Alcohol Tobacco and Firearms (ATF) stanovil pokyny pro označování střelných zbraní.

Rolovací ražení

První metodou je lisování v rolích. Lisování rolí vyžaduje lis, aby se pevné znaky vtlačily do pistole. Rolovací lisování dělá značku rychle, což je výhoda. Potřebná matrice však může být velmi drahá. Například rychlé opotřebení znamená, že uživatel musí často vyměňovat matrice. Změny umístění a samotné kostky mohou být náročné, protože tyto stroje potřebují neuvěřitelnou sílu, aby otiskly část zbraně.

Dot Peen

Druhou metodou je použití dot peen markeru. Tato zařízení lze naprogramovat pomocí dat a lze je snadno nastavit. Zařízení dot-peen umí nejen označovat sériová čísla, ale má schopnost označovat loga nebo vlastní značky. Značkovač je o něco pomalejší než lis, ale jeho schopnost využívat možnosti programování mu dává žádoucí výhodu. Vrypové značení je podobný proces, ale místo značení tečkami špendlík škrábe na součásti hluboké značky.

Laserové značení

Třetí metodou (a metodou, která dokáže vytvořit esteticky nejkrásnější značku) je laserové značení/gravírování. Laserové značkovací systémy pracují neuvěřitelnou rychlostí. Nabízejí neomezené možnosti programování pro text, grafiku a loga. Také laser označí díl bez nutnosti upnutí. Laser označí bez jakéhokoli dopadu na díl. Lasery mohou vytvořit velmi hlubokou stopu v kovu. A další obrovskou výhodou je možnost označovat nejen kovové části, ale také polymerový přijímač. Závěrem Předpisy ATF pro střelné zbraně ATF vyžaduje, aby střelné zbraně byly označeny identifikační značkou. Tyto značky musí mít hloubku 0,003 palce. Každý z těchto procesů může dosáhnout této hloubky. Značící společnosti, jako je Telesis Technologies, byly zásadní pro poskytování značkovacího zařízení, které překračuje vládní požadavky. Výrobci střelných a obranných zbraní důvěřují Telesis Technologies při označování svých produktů. Systémy značení Telesis jsou vyráběny ve Spojených státech s osvědčeným výsledkem. Společnost poskytuje systémy na klíč a špičková řešení splňující ty nejnáročnější požadavky.

ATF regulations on firearms

Předpisy ATF pro střelné zbraně

ATF vyžaduje, aby střelné zbraně byly označeny identifikační značkou. Tyto značky musí mít hloubku 0,003 palce. Každý z těchto procesů může dosáhnout této hloubky. Značící společnosti, jako je Telesis Technologies, byly zásadní pro poskytování značkovacího zařízení, které překračuje vládní požadavky. Výrobci střelných a obranných zbraní důvěřují Telesis Technologies při označování svých produktů. Systémy značení Telesis jsou vyráběny ve Spojených státech s osvědčeným výsledkem. Společnost poskytuje systémy na klíč a špičková řešení splňující ty nejnáročnější požadavky.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..