Jaké díly jsou trvale označeny v elektromobilu ?

Označování dílů v elektromobilu

Automobil se spalovacím motorem se skládá z více než 1000 dílů, z nichž mnohé je třeba označit a sledovat. Elektromobil se skládá pouze z 200 dílů, ale mnoho z nich je označeno 2D kódem nebo textem čitelným pro člověka.

Elektromobily stále potřebují číslo VIN pro sledování, záruku a ochranu proti padělkům. Elektrický i plynový systém odpružení s tlumiči a vzpěrami, hřeben posilovače řízení, kola, hydraulický brzdový systém, panely karoserie, nárazníky a systémy airbagů, které jsou obvykle označeny pro sledování a dohledatelnost.

Baterie

Baterie jsou klíčovou součástí každého elektromobilu. Ukládají energii a lze je dobíjet. Každá baterie nebo článek baterie je označena kódem pro sledování. Je důležité vědět, kdy byla vyrobena, jaká by byla kapacita nabíjení a kde byla baterie vyrobena. V elektrickém vozidle s výkonem 85 kWh bude uloženo 7 104 baterií, každá s kódem pro sledování.

Motor

V závislosti na výrobci obsahuje motor mnoho částí, které mohou vyžadovat sledování, jako je stator, rotor, hnací hřídel, vinutí, kotva, ložiska, cívky a skříň. K motoru by byl připojen invertor, který převádí stejnosměrný proud z baterií na střídavé napájení motoru. Střídač obsahuje citlivou elektroniku. Čipy, obvody a desky plošných spojů jsou označeny pro sledování a výměnu. Hliníkový kryt střídače je pro identifikaci označen i několikrát.

Výroba

Výroba elektrických vozidel za posledních 5 let výrazně vzrostla, protože stále více výrobců nabízí do své řady elektrické nebo hybridní modely. Mnozí výrobci se s rostoucím trhem snaží zvýšit výrobu. Tito výrobci hledají řešení značení pro své montážní linky a potřebují společnost, která jim nejen zajistí značicí systémy, ale také automatizaci jejich linky.

Telesis vyvíjí automatizaci montážních linek po desetiletí s většinou všech výrobců automobilů na světě. Dnes Telesis spolupracuje přímo s výrobci elektromobilů na výrobě identifikačních značek na jejich nových montážních linkách a také na modernizaci jejich stávajících linek pro tato nová elektrická vozidla. Telesis nabízí kompletní řadu systémů – mikroúderové systémy, rycí a vyškrabávací systémy a popisovací a gravírovací lasery.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..