Nová technologie UV laserového značení All-in-One od Telesis Technologies s 3D značením

Vícenásobné průlomy v technologii laserového značení řeší běžné problémy s mnohem nižšími náklady.

K okamžitému uvolnění:

  • Nové zaostřování předsunutého paprsku může označit více ohniskových bodů bez pohybu laseru nebo součásti.
  • Ovladač a značka jsou umístěny uvnitř hlavy pro mnohem menší půdorys.
  • Nová technologie nyní může označovat materiály, které v minulosti vyžadovaly značení inkoustem.

CIRCLEVILLE, OHIO – Společnost Telesis Technologies, lídr v oboru identifikace a zpracování produktů, vyvinula nový revoluční design pro průmysl laserového značení. Ultrafialový laserový značkovací systém UV/one™ s vysokým rozlišením využívá nejpokročilejší technologii na trhu. Nový design s nižšími náklady umožňuje mnohem širší rozsah povrchů materiálů a materiálů, které nebyly dříve u laserového značení vidět.

Tradičně laserový paprsek prochází plochou čočkou a zaostřuje paprsek na povrch součásti, která má být označena. S novou technologií Focalist™ od Telesis již UV/one™ laser nevyžaduje zaostřování paprsku přes čočku s plochým polem. Paprsek má čisté přímé světlo, což mu umožňuje mít velmi velké ohnisko. Tato nová technologie využívá patentovaný proces rozšíření ohniskové tolerance jedinečný pro Telesis.

„Paprsek je tak shovívavý, že můžete označit značné množství materiálu, aniž byste museli pohybovat součástí nebo laserem,“ řekl Ashot Mesropyan, prezident společnosti Telesis Technologies, Inc.

Pokrok v technologii umožňuje, aby laser a řídicí jednotka byly obsaženy ve značící hlavě. Kompaktní all-in-one jednotka měří pouhých 7 palců x 7,5 palce x 24,4 palců (178 mm x 191 mm x 620 mm) a vejde se i do té nejpřeplněnější výrobní linky. To také eliminuje možnost poškození dodávacího systému laserového zdroje při jeho cestě z ovladače do markeru. Jediné potřebné připojení jsou standardní 110V napájení, kabel pro malý ovládací závěs a standardní ethernetové připojení, které lze připojit ke stolnímu počítači nebo notebooku.

Optika, kterou lze upravit nebo přesunout, se může v průběhu času pohybovat, což způsobí, že se paprsek vychýlí. UV/one™ laser obsahuje pevnou optiku, která zajišťuje, že laser je vždy zaostřený a spolehlivý. Naše lasery jsou sestavovány v našem závodě ve Fremontu v Kalifornii týmem specialistů na lasery, kteří pečlivě a trvale nastavují paprsek pro přesné umístění. Jakmile je optika nastavena, nebude se pohybovat, což eliminuje potřebu nákladných servisních úprav v průběhu času.

„Uvnitř laseru nemáme pohyblivou optiku.“ Je tedy spolehlivější a robustnější,“ řekl Ashot Mesropyan.

UV/one™ má také mnoho dalších výhod. Například:

  • UV/one™ může označovat velmi širokou škálu materiálů, které jsou někdy nemožné označit jinými typy laserových technologií.
  • UV/one™ může vytvořit velmi vysoký kontrast s velmi minimálním narušením povrchu.
  • UV/one™ lze začlenit do technologie Telesis iZONIT™, která uživateli umožňuje vizuálně vidět díl na obrazovce.
  • UV/one™ je schopen značení za běhu.
  • Všechny laserové systémy Telesis používají software Telesis Merlin®.

„Naší myšlenkou bylo přijít se systémem, který by byl funkční a zároveň velmi cenově dostupný,“ řekl Mesropyan.

Telesis Technologies Inc. je světovým lídrem ve výrobě standardních a přizpůsobených zařízení a systémů pro trvalé značení/zpracování dílů – včetně široké škály laserového značení a systémů PINSTAMP®. Od roku 1971 poskytuje společnost Telesis trvanlivé a přesné možnosti označování dílů po celém světě, od malých obchodů až po výrobní firmy a vládní organizace ze seznamu Fortune 100. Telesis je nyní nejdůvěryhodnější značkou v odvětví značení dílů.

Možnosti řešení Telesis zahrnují manipulaci s materiálem, kryty, dopravníky, kodéry, snímače přítomnosti součástí, dotykovou obrazovku, integrované PC a také vlastní integrační aplikace na klíč s plnou servisní podporou. S know-how získaným z desítek tisíc instalovaných značkovacích systémů po celém světě v automobilovém, leteckém, lékařském, všeobecném obrábění a balení

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..