Označení vysoce kontrastních 2D DATAMATRIXOVÝCH KÓDŮ


CO JE TO HNACÍ ÚSTROJÍ?

Hnací ústrojí jsou všechny části vozidla, které se podílejí na přeměně výkonu motoru na pohyb. Mnoho dílů hnacího ústrojí je odléváno pod tlakem a má hrubý litý povrch. To zahrnuje převodovku, setrvačník, hnací hřídel, nápravy, diferenciály a mnoho dalších dílů. Mnohé z těchto dílů potřebují identifikační značky pro sledovatelnost. Tyto značky musí být snadno čitelné a trvalé.

PROBLÉMY SE SLEDOVÁNÍM DÍLŮ

Stejně jako v příkladu vpravo mohou být některé části pokryty olejem, mohou být drsné, tmavé barvy nebo se obtížně označují. To by znesnadnilo čitelnost KÓDŮ, zejména po letech používání ve vozidle. Čitelnost značky je rozhodující pro sledování dílu nejen během výroby, ale také při výměně náhradních dílů. Výrobce musí najít jedinečná řešení pro označování těchto typů dílů.

ŘEŠENÍ PRO ZNAČENÍ DATAMATRIX KÓDŮ

Optimální metodou je opracování čisté plochy pro značený kód. To poskytuje čisté a hladké služby pro 2D datamatrixový kód nebo text čitelný člověkem. Při této metodě vytvoří mikroúder nebo laserový popisovač 100% čitelný kód. Pomocí mikroúderového nebo rycího zařízení a obrobeného povrchu může výrobce snadno označit alfanumerický nebo 2D kód. Jsou aplikace, kdy výrobce nemůže přidat další operaci jako je srovnání povrchu nebo začištění a musí se spolehnout na jiný způsob značení.

POUŽÍVÁNÍ METODY ČISTĚNÍ PLOCHY LASEREM

Pomocí laseru může zákazník vytvořit čistý podklad pro umístění laserového popisu. Pro zvýšení kontrastu s laserovým značením laser nejprve očistí povrch a poté označí značku reverzního obrázku, aby se vyčistila pracovní oblast kolem značky. Tento proces umožní velmi vysoký kontrast a velmi vysokou čitelnost. Často lze tento proces provést na extrémně drsných a špinavých površích, protože laser může vyčistit oblast od všeho, co narušuje spolehlivého označení kódu.

Telesis je specialista na značení automobilových dílů pomocí mikroúderových systémů nebo značicích laserů. Například Telesis TMP6100 PINSTAMP® je jedním z nejpokročilejších dot-peen markerů na trhu. Značicí systém TMP6100 může dokonce automaticky snímat vzdálenost k dílu a provádět úpravy tak, aby byly všechny značky přesně stejné. Řada laserů Telesis navíc nabízí pokročilé funkce, jako je Vari-Z™ a různé možnosti in-line kamerových systémů, jako je Teleview, které dokážou označit a přečíst značky stejným objektivem.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..