Použití značicího laseru v robotickém pracovišti

Integrace robota se značením dílů

Roboti již nejsou technologií budoucnosti. Roboty jsou dnes velmi důležitou součástí výrobního procesu. Mohou pohybovat a umisťovat díly s neuvěřitelnou přesností a rychlostí, čímž zvyšují produktivitu a zlepšují přesnost při označování a gravírování dílů. Dnešní technologie je ta, o které mnoho výrobců zjistilo, že je nákladově nejefektivnějším a nejspolehlivějším způsobem přesunu dílů.

Výzva ve značení dílů

Tradiční dopravníky nebo posuvné systémy mohou vyžadovat přidání dalších kroků k procesu označování součástí. Například: krok k otočení součásti nebo otočení pro další oblasti značení. Další výzvou u tradičních systémů pohybu dílů je značení malých nebo tenkých dílů, které pro správné značení vyžadují dokonalé zarovnání.

Roboti mohou zvýšit produktivitu

Robot tyto problémy snadno vyřeší, protože dokáže součást umístit správně v každém cyklu. Přípravky na robotu fungují jako velmi jemné prsty, které uchopí díl a umístí jej pro správné označení.

Robot je pouze částí řešení. Systém značení musí být schopen bezproblémově spolupracovat s ovládacími prvky robota. Příkazy, které podávají ruku a spolupracují na umístění dokonalé značky a říkají robotovi, kdy má udělat další krok. Se správným systémem značení mohou integrované kamery poskytovat zpětnou vazbu o umístění značek, kvalitě kódu a mnoha dalších proměnných.

Značicí produkty společnosti Telesis Technologies – jak mikroúderové a rycí systémy, tak laserové značící systémy – odborně fungují v rámci systému kontrol a integrují se do výrobních procesů. Integrace robota do výrobní buňky se značicím systémem Telesis je perfektní kombinace. Telesis poskytuje nejpokročilejší integrované systémy značení pro vaše aplikace.

Inženýři společnosti Telesis mají zkušenosti se všemi předními výrobci robotů, aby se mohli integrovat do celkového řešení – ať už se jedná o vizuální navádění, zakázkové koncové efektory, nebo dokonce přidání „dotykového“ robota. Telesis může dodat kompletní řešení Robo-Laze!

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..