Značení střelných zbraní: Jak obnovit odstraněná sériová čísla


Jak sériová čísla na střelných zbraních pomáhají

Úřad pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF) vyžaduje sériová čísla zbraní. Sériové číslo obsahuje informace související s datem a místem výroby zbraně. Kromě toho, pokud je zbraň odcizena, může to pomoci dohledat původního vlastníka střelné zbraně, když vláda vloží sériové číslo do národní databáze. Tato databáze brání tomu, aby se střelná zbraň prodávala u licencovaných prodejců zbraní a zastaváren, kteří procházejí databází, než ji zakoupí za účelem dalšího prodeje. Důležité je také to, že sériové číslo může pomoci spojit střelnou zbraň zpět se zločinem, pokud by k němu došlo.

Jak hluboko v kovu by mělo být sériové číslo?

ATF vyžaduje, aby sériová čísla střelných zbraní měla hloubku minimálně 0,07620 mm. Tato hloubka činí značku viditelnou při běžném opotřebení zbraně. Je dostatečně hluboká, aby odradila zločince od broušení identifikace.

To ovšem neznamená, že zločinci sériová čísla neodstraňují. Jakmile značku odstraníte, sériové číslo již není viditelné. Zločinci předpokládají, že tato zbraň je nevysledovatelná a že ji lze použít k trestnému činu, aniž by bylo možné zbraň identifikovat. Vzhledem k tomu, že výrobci obvykle používají sériová čísla vyražená, musí je zločinci obrousit, pokud chtějí značku odstranit. To znamená, že po „odstranění“ jsou na kovovém povrchu jasně vidět hluboké škrábance.

Je sériové číslo po odstranění stále viditelné?

Mnoho majitelů možná neví, že i když sériové číslo odstraní, stále může existovat způsob, jak toto číslo zobrazit. Lze využít mnoho metod, které kriminalisté používají k odhalení odstraněného čísla.

Když na zařízení použijete sériové číslo, zatlačí se do kovu a vytvoří znak. To přemístí kov kolem skutečných viditelných čísel. Je možné použít odvalovací stroj, ražbu, laserový popisovač nebo mikroúderový systém. Tyto způsoby značení stlačují kov pod znaky a mění hustotu. Protože se změnila hustota kovu, můžeme použít proces k identifikaci sledovatelnosti neviditelné značky.

Recover lost serial numbers on guns
Telesis vyvinul laserový proces používaný k obnovení ztracených sériových čísel
Use acid to recover dot peen firearms
Kyselina použitá k obnovení značky mikroúderem®

Forenzní věda používá mnoho různých způsobů, jak obnovit tuto značku, včetně elektromagnetů a odvozených kamer. U značky PINSTAMP® může stále zůstat velmi malá tečka. Když se semelou sériová čísla, tento proces by mohl zaplnit kov. Informace jsou však stále viditelné při zvětšení.

Protože se hustota pod tečkami během procesu značení mění, vědci mohou pomocí leptání kyselinou učinit neviditelné viditelné. Když tuto kyselinu nanesete na povrch odstraněné značky, rozežere kov různou rychlostí, což způsobí, že se značka znovu stane viditelnou.
Využití laserových popisovacích systémů k vytváření a odhalování sériových čísel

Pokud výrobce použil sériové číslo laserem, existují další způsoby, jak obnovit původní značku zpět. Když laser značí, migruje uhlíkový materiál na povrch, což vytváří kontrast. I když někdo nelegální tuto značku později odstraní, vlastní proces obnovy společnosti Telesis může postavy znovu zviditelnit. Pokud někdo dokončil odstranění sériových čísel, je možné použít teplo a odvozené zvětšení k obnovení původní značky.

Telesis Technologies spolupracuje s mnoha výrobci střelných zbraní, ministerstvem obrany, ozbrojenými silami a vnitřní bezpečností. Kvůli pokroku v technologii mají kriminalisté nové nástroje. Tyto nástroje jsou zásadní pro spojení střelné zbraně se zločincem, pokud by došlo k trestnému činu. Společnost Telesis poskytla pomoc při řešení vysoce profilovaných zločinů, které by nebylo možné vyřešit bez těchto systémů označování a procesů pro získávání sériových čísel.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..