Předcházejte padělkům pomocí TRVALÉHO ZNAČENÍ VÝROBKŮ

Podle studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj z března 2018 tvoří 3,3 % celosvětového obchodu padělané zboží. Každý produkt v různých odvětvích se zabývá problematikou padělání. To zahrnuje elektrické stroje, lékařské přístroje, vozidla a dokonce i farmaceutické výrobky.

Jen padělaná elektronika představuje ve Spojených státech ušlé příjmy ve výši 138 miliard dolarů. A protože technologie usnadňuje výrobu realisticky vypadajících falešných produktů, padělání je stále běžnější.

Existují způsoby, jak chránit produkty společnosti. Papírové nebo plastové štítky, loga a grafika jsou některé metody. Ale ty jsou snadno duplikovatelné a manipulovatelné.

Lepší způsob

Nejbezpečnějším způsobem, jak ochránit svůj produkt před paděláním, je vytvořit trvalou značení přímo na výrobek. Trvalé značení může ztížit padělání. A v některých případech i padělání znemožnit.

Telesis Technologies nabízí několik různých možností, jak tyto značky vytvořit a zabránit padělání.
Použití značek mikroúderem v boji proti padělání
trvalé značení zabraňuje padělkům

Značení mikroúderem mohou zabránit padělání.

2D Matrix Code laserem vyrytý na kovu

Se značkou vytvořenou mikroúderovým zařízením může zákazník přidat jedinečný 2D DATAMATRIXOVÝ kód. S těmito značkami pak mohou sledovat a ověřovat své produkty. Se softwarem Telesis, jako je Merlin® Font Generator, může zákazník také vytvořit vlastní písmo. Toto písmo by obsahovalo velmi drobné úpravy, které pomáhají ověřit pravý produkt.

Další funkce Telesis PINSTAMP® Dot Peen umožňuje uživateli označovat znaky pomocí různých úhlů kužele. To spolu se schopností označovat v různých hloubkách vytváří jedinečný „označovací otisk“ pro zpětnou identifikaci.

Použití laserového značkovacího systému k boji proti padělání

2D maticový kód a lidsky čitelný text vyrytý na kovu

Laserové značkovací systémy Telesis mohou označovat velmi malé a podrobné 2D DATAMATRIXOVÉ kódy. Operátor může tyto kódy skrýt pod barvu nebo značit v oblasti, která není viditelná bez speciálního osvětlení. Použití Merlin® Font Generator s laserem znamená, že můžeme vytvořit jedinečné písmo. Toto písmo lze upravit podle potřeby výrobce.

Laser může také vytvářet vysoce detailní grafiku. Při použití ve spojení s dalšími speciálními značkami je nelze duplikovat bez původního vektorového souboru. Při použití laseru Telesis UV/one™ all-in-one může zákazník dokonce využít mikrotisk, který lidské oko nevidí. Mikroznačku a grafiku lze dokonce zkombinovat a vložit a skrýt mikrotisk uvnitř grafiky.

Laserové gravírování s vysokým rozlišením, ultra hluboké laserové gravírování, mikro značkovací laser

Dalším způsobem, jak zabránit padělání, je vytvořit velmi hlubokou značku. Vláknový laserový značkovací systém Telesis F100 s Vari-Z™ může vytvořit hluboké stopy, které nelze odstranit bez poškození součásti. Hluboké značky jsou standardem v mnoha různých průmyslových odvětvích, aby se zabránilo neoprávněné manipulaci s výrobkem.

Telesis navrhuje a vytváří software i značicí systémy. To znamená, že náš tým má schopnost vyvinout vlastní proces značení, který by nebylo možné napodobit.

© Marksys s.r.o. All rights reserved.

Vyvořila digitální agentura Dapeshop s.r.o..